AKTUALNOŚCI

SEALING – nowy zbiornikowiec na złożu B8
Listopad 2021

Od listopada 2021 r. na złożu ropy B8 pracuje zbiornikowiec mt SEALING. Statek należy do niemieckiego armatora German Tankers Shipping z siedzibą w Bremie. W październiku 2021 r. został wyczarterowany przez GRANIT Navigation Co Ltd z grupy kapitałowej Miliana.
Okres czarteru wynosi 79 miesięcy. Po jego zakończeniu statek zostanie wykupiony za symboliczną wartość, dzięki czemu jego własność przejdzie na GRANIT Navigation Co Ltd. Subczarterującym jest Miliana Shipmanagement Limited, która w ramach zarządu komercyjnego świadczy usługę magazynowania i przeładunku ropy na rzecz LOTOS Petrobaltic SA. W czasie czarteru Technical Ship Management zajmuje się wsparciem obsługi operacyjnej dla statku oraz świadczy usługę agenta portowego na rzecz mt SEALING.

Zbiornikowiec został zbudowany w 2003 r. przez stocznię Lindenau w Kilonii. Jego nośność (DWT) wynosi 32 230 T, długość – 177, 74 m, szerokość – 28 m, a zanurzenie – 11 m.

Pod koniec października 2021 r. SEALING wszedł do portu w Gdańsku, gdzie przystosowano go do współpracy z boją przelewową CALM. Po dopłynięciu na złoże B8 2 listopada statek został podłączony do boi i tego samego dnia zaczął przyjmować do swych zbiorników ropę wydobytą ze złoża.

logo logo pzzs logo PRS